niedziela, 22 czerwca 2014

Dinoświat

Nasza spóźniona relacja z warsztatu historycznego. Miał być zupełnie inny, ale w ferworze przygotowań do wyjazdu i później podczas wyjazdowego szaleństwa niestety nie bardzo miałam do tego głowę.


Gagatki uwielbiają dinozaury, więc temat ten przewija się u nas praktycznie cały czas. Tym razem próbowaliśmy pogrupować nasze dinozaury wg obszaru i ery występowania.


Próby próbami, ale Gagatki szybko postanowiły zamienić warsztat w kolejną zabawę dinozaurami.

 Przypadkowo przenieśliśmy warsztat do madryckiej Fauni. Od naszego ostatniego pobytu pojawiła się tam nowość - kraina dinozaurów.
Był też szkielet tyranozaura i coś dla prawdziwych paleontologów! Piaskownica, w której przy pomocy pędzelków można odkopywać szczątki dinozaurów!


Byliśmy również w madryckim Museo de ciencias naturales (zdjęć z wycieczki niestety brak), gdzie oczywiście największą atrakcją były dla Gagatków repliki szkieletów dinozaurów.

Ostatnią częścią warsztatów było wydobywanie maleńkich dinozaurów ze "skamieniałych" jaj. Prezent od Dziadków, wielce trafiony! Nasza kolekcja figurek powiększyła się o potomstwo parazaurolofa oraz stegozaura.Krótko i z mega-wielkim opóźnieniem, ale mam nadzieję, że cokolwiek się spodobało :-) Polecam również warsztaty pozostałych mam biorących udział w projekcie.

4 komentarze:

 1. Lepiej późno, niż wcale ;-)
  Najważniejsze, że dzieciaki dobrze się bawiły :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. cudne zdjęcia!!!! i te dinozaury macie piękne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzieki :-) Gagatki uwielbiaja dinozaury, stad mamy sporo figurek. A i tak im malo ;-)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...